facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Historia obrączek ślubnych

Historia obrączek ślubnych sięga czasów starożytnych. Egipcjanie uważali, że pierścień w kształcie okręgu, który nie miał ani początku, ani końca jest figurą idealną symbolizującą nieskończoną miłość.
Najstarsze obrączki były wykonane z żelaza. Złote obrączki zaczęli stosować Izraelici w pierwszym tysiącleciu przed naszą erą.
Były symbolem tego, że małżonkowie gotowi są dzielić się swoim majątkiem. Zwyczaj wymiany obrączek utrwalił się w Rzymie, gdzie obrączki były uważane za symbol wzajemnego powiązania. Były także gwarancją dotrzymania warunków kontraktu małżeńskiego. Stały się tak powszechne, że w XIII wieku zostały uznane przez Kościół katolicki za zgodne z prawem kanonicznym.
Na przestrzeni lat zwyczaje dotyczące ślubu i obrączek ulegały jednak zmianom.
Jeszcze w starożytności i w wiekach późniejszych wierzono, że w palcu serdecznym lewej dłoni znajduje się żyła miłości -
vena amoris, która prowadzi prosto do serca. Zatem noszono obrączkę właśnie na tym palcu. Obecnie noszenie obrączek na lewej dłoni jest powszechne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Irlandii, Słowenii, Meksyku, Szwecji i we Włoszech. W krajach Europy Środkowej i Wschodniej obrączkę nosi się na prawej dłoni. W krajach muzułmańskich narzeczeni noszą obrączki na prawej ręce, a podczas wesela przekładają je na lewe dłonie stając się w ten sposób mężem i żoną.
Ciekawostką jest, że do czasu pierwszej wojny światowej tylko kobiety nosiły obrączkę ślubną. Współcześnie obrączki noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wykonać można je z różnych materiałów - tytanu, złota, srebra lub platyny.
Jednak najpopularniejsze są chyba nadal obrączki ze złota. Mamy do wyboru złoto żółte, białe, różowe. Można również zamówić sobie obrączkę mieszaną, ozdobić ją szlachetnymi kamieniami, a także grawerem. Na rynku jest pełno obrączek zarówno tych klasycznych, jak i bardziej fantazyjnych. Warto więc wybrać najbardziej nam odpowiadającą. W końcu będzie nam ona towarzyszyła całe życie :) 
Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Opakowanie na ciasto Pudełko na ciasto Sklepik ślubny Zespół Muzyczny NATURALNI z Wokalistką na Żywo Gramy z zainteresowania - nie chęci zarobku. Wiemy ile kosztuje organizacja wesela - dlatego ta oferta jest najlepsza! Bądź mile zaskoczony mając to samo za połowę ceny! Zapraszamy na próbę, możemy wysłać demo w celu posłuchania nas! Repertuar dopasowujemy indywidualnie według życzeń. Gramy zarówno stare przeboje disco, pop rock jak i nowoczesne utwory. Prowadzimy biesiadę, zabawy, konkursy, zagramy na akordeonie przed Domem Państwa młodych przy tzw. wyprowadzeniu.... Usługi ślubne Koordynacja Ślubu / Konsultacje SOS Poszukujecie Konsultanta Ślubnego do Koordynacji Waszego ślubu oraz przyjęcia ślubnego? - świetnie trafiliście, ponieważ mamy idealną ofertę dla Was! Usługi ślubne Upominki, podziękowania grawerowane Oferujemy doskonałej jakości podziękowanie dla rodziców i nie tylko w formie szklanej karafki na alkohol. W cenie karafki jest grawer oraz jego wypełnienie w postaci złocenia lub srebrzenia. To oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko na każdą okazję.... Sklepik ślubny Iluzjonista Czy chciałbyś zagwarantować swoim gościom niezapomniane, magiczne chwile? Profesjonalny pokaz iluzji to doskonały wybór! Iluzjonista zabawi Twoich gości zarówno pokazem scenicznym jak i indywidualnymi pokazami z bliska przy stolikach, gdzie widz będzie mógł obserwować magię która dzieje się tuż przed jego oczami . Gwarantuję dobrą zabawę i zaskoczone twarze uczestników. W moich rękach przedmioty codziennego użytku nabiorą iście magicznego znaczenia. Usługi ślubne TRZY KOLORY Mamy wolny termin i z chęcią podejmiemy się nakręcenia dla Państwa wesela. Używamy wysokiej jakości sprzętu (lustrzanka gh4 oraz lustrzanka firmy Canon) a nagrany materiał montujemy w sposób ciekawy i nowoczesny.... Usługi ślubne Księga gości "PAPIEROWE SERCE" Księga gości model "PAPIEROWE SERCE" Sklepik ślubny Zestaw BOHEMIA w drewnianym opakowaniu Oferujemy doskonałej jakości podziękowanie dla rodziców i nie tylko w formie kryształowej karafki na alkohol. W cenie karafki jest grawer oraz jego wypełnienie w postaci złocenia lub srebrzenia. To oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko na każdą okazję.... Sklepik ślubny Ozdobne koperty na pieniądze Ozdobne koperty na pieniądze przy każdej okazji Sklepik ślubny Koperta na pieniądze Ozdobna koperta na pieniÄ Sklepik ślubny
Menu