facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Co kraj, to obyczaj

O tradycjach ślubnych w Polsce już pisałam. A jak to wygląda w innych krajach?
Zaraz się dowiecie :)
Przedstawiam Wam zestawienie dziecięciu krajów, których tradycje ślubne mogą się Wam podobać, dziwić, a nawet szokować. Odliczamy!


Numer 10. Wietnam
W tym kraju ślub i wesele wyglądają inaczej niż u nas. Nikt tam nie tańczy, a goście siedzą, rozmawiają i jedzą przystawki. Ponadto wietnamska Panna Młoda zwykle w dniu ślubu ubiera czerwoną suknię.
 
Numer 9. Chiny
Chińska Panna Młoda nie ma białej sukni ślubnej lecz czerwoną bez żadnych falbanek
i ozdób. Kolor czerwony symbolizuje tam szczęście i pomyślność, dlatego podczas wesela jest kolorem dominującym. Stroje Państwa Młodych, dekoracje, lampiony - wszystko jest czerwone. Ciekawostką jest, że nowożeńcy nie zakładają obrączek,
a gdy zapada noc nad ich domem kolorowe sztuczne ognie rozświetlają niebo.
 
Numer 8. Irlandia
W tradycji irlandzkiej podczas tańca Panna Młoda nie może oderwać jednocześnie dwóch stóp od podłogi, gdyż może zostać porwana przez złe wróżki.
 
Numer 7. Szwecja
W Szwecji zaproszone na ślub kobiety nie mogą mieć na sobie czerwonej sukienki.
Oznacza to, że spędziły noc z Panem Młodym. Natomiast jeśli, któryś z małżonków wyjdzie do łazienki, goście są zachęcani do całowania drugiego z nowożeńców, do czasu aż ten pierwszy wróci.
 
Numer 6. Brazylia
Zamiast ślubnym bukietem (tak jak jest to w naszej tradycji) brazylijska Panna Młoda rzuca
w kierunku niezamężnych panien figurką św. Antoniego - patrona zaślubin. Ta panna, która złapie figurkę niebawem stanie na ślubnym kobiercu.
 
Numer 5. Korea Południowa
Podczas wesela goście łapią Pana Młodego, wiążą go i ściągają obuwie. Następnie uderzają w jego gołe stopy kijem lub... rybą! Ma to przynieść nowożeńcom szczęście i przygotować Młodego Pana na noc poślubną.
 
Numer 4. Mauretania
W Mauretanii obowiązkiem przyszłej Panny Młodej jest przytyć jak najwięcej przed ślubem. Zważywszy na fakt, że większość dziewcząt wychodzi za mąż między 12 a 14 rokiem życia, od małego są zmuszane do przyjmowania kilkunastu tysięcy kalorii dziennie. Szczupła żona to dla Mauretańczyka wstyd, gdyż im grubsza żona, tym lepiej świadczy to o pozycji materialnej jej męża.
 
Numer 3. Szkocja
W małych szkockich miejscowościach nadal kultywowana jest tradycja oblewania Panny Młodej nieczystościami! Co się na nie składa? Głównie błoto, zjełczałe jaja, nadgniłe resztki jedzenia i odpady. Oblana taką breją kobieta przeganiana jest po całej wiosce - w ten sposób pokazuje, że jest w stanie wiele znieść dla swojego przyszłego męża.
 
Numer 2. Francja
Po zakończonym weselu, goście Młodej Pary zbierają resztki jedzenia ze stołu i robią z nich koktajl. Następnie wlewają go do muszli klozetowej, a nowożeńcy muszą go wypić.
 
Numer 1. Kenia
Błogosławieństwo jest ważnym elementem w wielu kulturach i krajach. Nie inaczej jest w Kenii. Ważne jest zwłaszcza błogosławieństwo ojca. Wygląda ono jednak trochę inaczej. Otóż ojciec Panny Młodej... opluwa ją! Dokładniej opluwa jej czoło
i piersi. Ma to przynieść jej szczęście i płodność.
 
Co sądzicie o tych tradycjach ślubnych? Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach :)


Autor: Ewelina D.

 
Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Winietki winietka wizytówka frak suknia pudełko WSPANIAŁE PUDEŁECZKA W KSZTAŁCIE FRAKU I SUKNI ŚLUBNEJ... Sklepik ślubny FOTOBUDKA ZAKOPANE NOWY TARG PODHALE MAŁOPOLSKA Masz szalony pomysł na swoją imprezę i chcesz stworzyć wyjątkową oprawę? Razem z nami masz to zapewnione. Twoja impreza jest dla nas najważniejsza, dlatego dobierzemy indywidualną gamę akcesoriów, odpowiednie do Twojego stylu gadżety, przebrania, tabliczki oraz akcesoria małe i duże!... Usługi ślubne FOTOLUSTRO ZAKOPANE NOWY TARG PODHALE MAŁOPOLSKA Masz szalony pomysł na swoją imprezę i chcesz stworzyć wyjątkową oprawę? Razem z nami masz to zapewnione. Twoja impreza jest dla nas najważniejsza, dlatego dobierzemy indywidualną gamę akcesoriów, odpowiednie do Twojego stylu gadżety, przebrania, tabliczki oraz akcesoria małe i duże!... Usługi ślubne BILECIKI DO ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH 4 SZT. BILECIKI DO ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH Sklepik ślubny Jedziemy do Ślubu AUDI Q5 Jedziemy do Ślubu AUDI Q5 Usługi ślubne WINIETKI WIZYTÓWKI NA WESELE ŚLUB STÓŁ 6szt SUPER ORYGNALNE WINIETKI NA STÓŁ Sklepik ślubny ZAWIESZKI na alkohol wódke ETYKIETY 50 szt ślub Ręcznie wykonane zawieszki na wódkę weselną Sklepik ślubny WINIETKI WIZYTÓWKI NA WESELE ŚLUB KRZESŁO Podziękowania dla Gości - krzesełko... Sklepik ślubny Ekskluzywne auto do Ślubu, wolne terminy 2018/2019 W dniu Państwa Ślubu oferuję przejazd nowoczesnym, ekskluzywnym autem BMW 5 Limousyne z przepięknym, skórzanym wnętrzem w jasnych kolorach. Przestronne wnętrze i czterostrefowa klimatyzacja zapewnią komfort i przyjemność podróżowania. Usługi ślubne Filmowanie Cały Śląsk Filmujemy z pasją, każda nowa produkcja to dla nas nowe wyzwanie, słuchamy klienta i dokładamy wszelkich starań by sprostać jego oczekiwaniom. Zapraszamy do współpracy.... Usługi ślubne
Menu