facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Co kraj, to obyczaj

O tradycjach ślubnych w Polsce już pisałam. A jak to wygląda w innych krajach?
Zaraz się dowiecie :)
Przedstawiam Wam zestawienie dziecięciu krajów, których tradycje ślubne mogą się Wam podobać, dziwić, a nawet szokować. Odliczamy!


Numer 10. Wietnam
W tym kraju ślub i wesele wyglądają inaczej niż u nas. Nikt tam nie tańczy, a goście siedzą, rozmawiają i jedzą przystawki. Ponadto wietnamska Panna Młoda zwykle w dniu ślubu ubiera czerwoną suknię.
 
Numer 9. Chiny
Chińska Panna Młoda nie ma białej sukni ślubnej lecz czerwoną bez żadnych falbanek
i ozdób. Kolor czerwony symbolizuje tam szczęście i pomyślność, dlatego podczas wesela jest kolorem dominującym. Stroje Państwa Młodych, dekoracje, lampiony - wszystko jest czerwone. Ciekawostką jest, że nowożeńcy nie zakładają obrączek,
a gdy zapada noc nad ich domem kolorowe sztuczne ognie rozświetlają niebo.
 
Numer 8. Irlandia
W tradycji irlandzkiej podczas tańca Panna Młoda nie może oderwać jednocześnie dwóch stóp od podłogi, gdyż może zostać porwana przez złe wróżki.
 
Numer 7. Szwecja
W Szwecji zaproszone na ślub kobiety nie mogą mieć na sobie czerwonej sukienki.
Oznacza to, że spędziły noc z Panem Młodym. Natomiast jeśli, któryś z małżonków wyjdzie do łazienki, goście są zachęcani do całowania drugiego z nowożeńców, do czasu aż ten pierwszy wróci.
 
Numer 6. Brazylia
Zamiast ślubnym bukietem (tak jak jest to w naszej tradycji) brazylijska Panna Młoda rzuca
w kierunku niezamężnych panien figurką św. Antoniego - patrona zaślubin. Ta panna, która złapie figurkę niebawem stanie na ślubnym kobiercu.
 
Numer 5. Korea Południowa
Podczas wesela goście łapią Pana Młodego, wiążą go i ściągają obuwie. Następnie uderzają w jego gołe stopy kijem lub... rybą! Ma to przynieść nowożeńcom szczęście i przygotować Młodego Pana na noc poślubną.
 
Numer 4. Mauretania
W Mauretanii obowiązkiem przyszłej Panny Młodej jest przytyć jak najwięcej przed ślubem. Zważywszy na fakt, że większość dziewcząt wychodzi za mąż między 12 a 14 rokiem życia, od małego są zmuszane do przyjmowania kilkunastu tysięcy kalorii dziennie. Szczupła żona to dla Mauretańczyka wstyd, gdyż im grubsza żona, tym lepiej świadczy to o pozycji materialnej jej męża.
 
Numer 3. Szkocja
W małych szkockich miejscowościach nadal kultywowana jest tradycja oblewania Panny Młodej nieczystościami! Co się na nie składa? Głównie błoto, zjełczałe jaja, nadgniłe resztki jedzenia i odpady. Oblana taką breją kobieta przeganiana jest po całej wiosce - w ten sposób pokazuje, że jest w stanie wiele znieść dla swojego przyszłego męża.
 
Numer 2. Francja
Po zakończonym weselu, goście Młodej Pary zbierają resztki jedzenia ze stołu i robią z nich koktajl. Następnie wlewają go do muszli klozetowej, a nowożeńcy muszą go wypić.
 
Numer 1. Kenia
Błogosławieństwo jest ważnym elementem w wielu kulturach i krajach. Nie inaczej jest w Kenii. Ważne jest zwłaszcza błogosławieństwo ojca. Wygląda ono jednak trochę inaczej. Otóż ojciec Panny Młodej... opluwa ją! Dokładniej opluwa jej czoło
i piersi. Ma to przynieść jej szczęście i płodność.
 
Co sądzicie o tych tradycjach ślubnych? Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach :)


Autor: Ewelina D.

 
Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
TRZY KOLORY Mamy wolny termin i z chęcią podejmiemy się nakręcenia dla Państwa wesela. Używamy wysokiej jakości sprzętu (lustrzanka gh4 oraz lustrzanka firmy Canon) a nagrany materiał montujemy w sposób ciekawy i nowoczesny.... Usługi ślubne Upominki, podziękowania grawerowane Oferujemy doskonałej jakości podziękowanie dla rodziców i nie tylko w formie szklanej karafki na alkohol. W cenie karafki jest grawer oraz jego wypełnienie w postaci złocenia lub srebrzenia. To oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko na każdą okazję.... Sklepik ślubny Opakowanie na ciasto Pudełko na ciasto Sklepik ślubny Magic Mirror: atrakcja, która integruje gości wesela Czy wesele musi ograniczać się jedynie do tańców i siedzenia za stołem? Jeśli chcesz przełamać rutynę, zintegrować gości Twojego eventu i zapewnić im szampańską zabawę, to Magic Mirror jest idealnym rozwiązaniem!... Usługi ślubne Księga gości "PAPIEROWE SERCE" Księga gości model "PAPIEROWE SERCE" Sklepik ślubny Dekorator ślubny kompleksowo, florystyka,ścianki kwiatowe bukszpanowe, napisLOVE,deko- światłem,taniec w chmurach,fajerwerki Wasz dzień w takim stylu ... o jakim marzysz .... Usługi ślubne Zestaw BOHEMIA w drewnianym opakowaniu Oferujemy doskonałej jakości podziękowanie dla rodziców i nie tylko w formie kryształowej karafki na alkohol. W cenie karafki jest grawer oraz jego wypełnienie w postaci złocenia lub srebrzenia. To oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko na każdą okazję.... Sklepik ślubny Koperta na pieniądze Ozdobna koperta na pieniÄ Sklepik ślubny Zespół Muzyczny NATURALNI z Wokalistką na Żywo Gramy z zainteresowania - nie chęci zarobku. Wiemy ile kosztuje organizacja wesela - dlatego ta oferta jest najlepsza! Bądź mile zaskoczony mając to samo za połowę ceny! Zapraszamy na próbę, możemy wysłać demo w celu posłuchania nas! Repertuar dopasowujemy indywidualnie według życzeń. Gramy zarówno stare przeboje disco, pop rock jak i nowoczesne utwory. Prowadzimy biesiadę, zabawy, konkursy, zagramy na akordeonie przed Domem Państwa młodych przy tzw. wyprowadzeniu.... Usługi ślubne Ozdobne koperty na pieniądze Ozdobne koperty na pieniądze przy każdej okazji Sklepik ślubny
Menu