facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Co wypada, a czego nie wypada robić

Wiele naczytałam się na różnych forach o niewłaściwym zachowaniu nie tylko gości weselnych, ale także Państwa Młodych. Postanowiłam więc napisać kilka słów o tym co wypada, a czego nie wypada robić.

Może zacznę od Państwa Młodych.

1.      Zaproszenia wręczajcie osobiście. Wysłać można tym, którzy mieszkają daleko. To nie tylko kwestia kultury, ale także podejścia do gości weselnych. Zróbcie to możliwie jak najszybciej, żeby goście zdążyli się przygotować.
Dla nich to też wydatek.

2.      Jeżeli zapraszacie członka rodziny z osobą towarzyszącą, a znacie tę osobę (lub są w długoletnim związku bądź zaręczeni), warto wymienić towarzysza z imienia i nazwiska w zaproszeniu. Co z tego, że nie są małżeństwem? Pamiętajcie, że osoba taka będzie wiedziała, że zależy Wam na jej obecności. Jeżeli napiszecie
"z osobą towarzyszącą" to może poczuć się niechciana na Waszym weselu, bo przecież osobą towarzyszącą może być każdy.

3.      Usadźcie gości tak by czuli się komfortowo w swoim towarzystwie.

4.      Nie krytykujcie swoich gości.

5.      Pamiętajcie, że to Wasz dzień i macie się świetnie bawić.

 

Teraz goście...

1.      Odpowiedzcie na zaproszenie możliwie jak najszybciej.

2.      Pamiętajcie, że to nie Wy lecz oni są numerem jeden i to oni mają błyszczeć.

3.      Ubierzcie się właściwie. Niedopuszczalne jest, żeby któraś z zaproszonych kobiet miała na sobie sukienkę, w kolorze zarezerwowanym dla Panny Młodej (biały, ecru, beżowy, kość słoniowa itp.). Panów obowiązuje garnitur.

4.      Uszanujcie prośby Młodej Pary (jeżeli chcą kupony lotto zamiast kwiatów, dajcie im je).

5.      Nie krytykujcie wszystkiego dookoła (zimny kotlet, zła orkiestra) - cieszcie się razem z nimi :)

6.      Bawcie się i weselcie, ale pamiętajcie o kulturalnym zachowaniu.
 

I najważniejsze :)
Czego pod żadnym pozorem nie dawać Młodej Parze w prezencie:

-      zabawek dla przyszłych potomków (nie wypada!!!)

-      zwierząt (to obowiązek i wydatek, a ponadto mogą być uczuleni na sierść zwierząt)

-      dzieł sztuki (chyba, że sami zasugerują)

-      biletów podróży z określonym terminem wylotu

-      erotycznych gadżetów

Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Dekorator ślubny kompleksowo, florystyka,ścianki kwiatowe bukszpanowe, napisLOVE,deko- światłem,taniec w chmurach,fajerwerki Wasz dzień w takim stylu ... o jakim marzysz .... Usługi ślubne Księga gości "PAPIEROWE SERCE" Księga gości model "PAPIEROWE SERCE" Sklepik ślubny Koordynacja Ślubu / Konsultacje SOS Poszukujecie Konsultanta Ślubnego do Koordynacji Waszego ślubu oraz przyjęcia ślubnego? - świetnie trafiliście, ponieważ mamy idealną ofertę dla Was! Usługi ślubne Iluzjonista Czy chciałbyś zagwarantować swoim gościom niezapomniane, magiczne chwile? Profesjonalny pokaz iluzji to doskonały wybór! Iluzjonista zabawi Twoich gości zarówno pokazem scenicznym jak i indywidualnymi pokazami z bliska przy stolikach, gdzie widz będzie mógł obserwować magię która dzieje się tuż przed jego oczami . Gwarantuję dobrą zabawę i zaskoczone twarze uczestników. W moich rękach przedmioty codziennego użytku nabiorą iście magicznego znaczenia. Usługi ślubne Ozdobne koperty na pieniądze Ozdobne koperty na pieniądze przy każdej okazji Sklepik ślubny TRZY KOLORY Mamy wolny termin i z chęcią podejmiemy się nakręcenia dla Państwa wesela. Używamy wysokiej jakości sprzętu (lustrzanka gh4 oraz lustrzanka firmy Canon) a nagrany materiał montujemy w sposób ciekawy i nowoczesny.... Usługi ślubne Upominki, podziękowania grawerowane Oferujemy doskonałej jakości podziękowanie dla rodziców i nie tylko w formie szklanej karafki na alkohol. W cenie karafki jest grawer oraz jego wypełnienie w postaci złocenia lub srebrzenia. To oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko na każdą okazję.... Sklepik ślubny Zestaw BOHEMIA w drewnianym opakowaniu Oferujemy doskonałej jakości podziękowanie dla rodziców i nie tylko w formie kryształowej karafki na alkohol. W cenie karafki jest grawer oraz jego wypełnienie w postaci złocenia lub srebrzenia. To oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko na każdą okazję.... Sklepik ślubny Zespół Muzyczny NATURALNI z Wokalistką na Żywo Gramy z zainteresowania - nie chęci zarobku. Wiemy ile kosztuje organizacja wesela - dlatego ta oferta jest najlepsza! Bądź mile zaskoczony mając to samo za połowę ceny! Zapraszamy na próbę, możemy wysłać demo w celu posłuchania nas! Repertuar dopasowujemy indywidualnie według życzeń. Gramy zarówno stare przeboje disco, pop rock jak i nowoczesne utwory. Prowadzimy biesiadę, zabawy, konkursy, zagramy na akordeonie przed Domem Państwa młodych przy tzw. wyprowadzeniu.... Usługi ślubne Opakowanie na ciasto Pudełko na ciasto Sklepik ślubny
Menu