facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Co wypada, a czego nie wypada robić

Wiele naczytałam się na różnych forach o niewłaściwym zachowaniu nie tylko gości weselnych, ale także Państwa Młodych. Postanowiłam więc napisać kilka słów o tym co wypada, a czego nie wypada robić.

Może zacznę od Państwa Młodych.

1.      Zaproszenia wręczajcie osobiście. Wysłać można tym, którzy mieszkają daleko. To nie tylko kwestia kultury, ale także podejścia do gości weselnych. Zróbcie to możliwie jak najszybciej, żeby goście zdążyli się przygotować.
Dla nich to też wydatek.

2.      Jeżeli zapraszacie członka rodziny z osobą towarzyszącą, a znacie tę osobę (lub są w długoletnim związku bądź zaręczeni), warto wymienić towarzysza z imienia i nazwiska w zaproszeniu. Co z tego, że nie są małżeństwem? Pamiętajcie, że osoba taka będzie wiedziała, że zależy Wam na jej obecności. Jeżeli napiszecie
"z osobą towarzyszącą" to może poczuć się niechciana na Waszym weselu, bo przecież osobą towarzyszącą może być każdy.

3.      Usadźcie gości tak by czuli się komfortowo w swoim towarzystwie.

4.      Nie krytykujcie swoich gości.

5.      Pamiętajcie, że to Wasz dzień i macie się świetnie bawić.

 

Teraz goście...

1.      Odpowiedzcie na zaproszenie możliwie jak najszybciej.

2.      Pamiętajcie, że to nie Wy lecz oni są numerem jeden i to oni mają błyszczeć.

3.      Ubierzcie się właściwie. Niedopuszczalne jest, żeby któraś z zaproszonych kobiet miała na sobie sukienkę, w kolorze zarezerwowanym dla Panny Młodej (biały, ecru, beżowy, kość słoniowa itp.). Panów obowiązuje garnitur.

4.      Uszanujcie prośby Młodej Pary (jeżeli chcą kupony lotto zamiast kwiatów, dajcie im je).

5.      Nie krytykujcie wszystkiego dookoła (zimny kotlet, zła orkiestra) - cieszcie się razem z nimi :)

6.      Bawcie się i weselcie, ale pamiętajcie o kulturalnym zachowaniu.
 

I najważniejsze :)
Czego pod żadnym pozorem nie dawać Młodej Parze w prezencie:

-      zabawek dla przyszłych potomków (nie wypada!!!)

-      zwierząt (to obowiązek i wydatek, a ponadto mogą być uczuleni na sierść zwierząt)

-      dzieł sztuki (chyba, że sami zasugerują)

-      biletów podróży z określonym terminem wylotu

-      erotycznych gadżetów

Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Duża drewniana skrzynka na koperty o wymiarach 30x40x10 cm Ozdobne pudełko na koperty... Sklepik ślubny CocktailArt - Baran na wesele, Usługi barmańskie, Weselny Drink Bar CocktailArt to nowy wymiar mobilnej obsługi barmańskiej. Doświadczenie zdobyte w najlepszych polskich cocktail barach, najnowsze trendy koktajlowe, wyłącznie naturalne składniki wysokiej jakości.... Usługi ślubne Fotograf na ślub profesjonalnie i tanio Fotograf na ślub tanio i profesjonalnie. Zapraszam do kontaktu: info@piotrwojcik.org.pl , Bardzo przystępne ceny, Pełen profesjonalizm Usługi ślubne Nalepki na alkohole Nalepki na alkohole Sklepik ślubny dj blaym - wesela z wodzirejem , imprezy firmowe , bale Chcesz mieć udane wesele z muzyką przy której doskonale bawić się będą Wasi goście? A może chciałbyś mieć również fajnie oświetloną salę i parkiet taneczny lub pierwszy taniec w chmurach? Jeśli tak, to zapraszamy do rezerwacji terminów ! Usługi ślubne Skrzynki dla rodziców zrobione 2szt 2szt skrzynek 86zl Skrzynki 30x20x13cm zrobione po bokach zwykły uchwyt- napis tylko trzeba wybrać i kolor... Sklepik ślubny Skrzynki drewniane dla rodziców Sprzedaje skrzynki drewniane Sklepik ślubny Śliczne kieliszki do szampana Śliczne kieliszki do szampana ON I ONA Sklepik ślubny Kompleksowa organizacja ślubu i wesela - Agencja Ślubna Only You Na naszej stronie internetowej znajdziesz pełen zakres usług świadczonych przez nasza Agencje Ślubna Only You. Usługi ślubne suknie dla DRUHEN r.ok. 36 i 38 cena za dwie Dwie suknie dla druhen uszyte według innego wzoru, ale z tego samego materiału. Idealne połączenie nowoczesnej tradycji z oryginalnym spojrzeniem. Komis poślubny
Menu