facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Jak stworzyć formalne zaproszenia ślubne

 

Do kogo wysyłamy zaproszenia formalne

Zaproszenia formalne na ślub muszą zostać napisane zgodnie z obowiązującymi normami. Ze względu na owe prawidła przede wszystkim wysyłane są one do osób starszych, czy do osób, które z uwagi na ich pozycję zapraszane są w sposób oficjalny. Z reguły poza starszymi osobami wyślemy, czy wręczymy je osobom z którymi nie znajdujemy się w bardzo zażyłych kontaktach, czy też nie są one członkami najbliższej rodziny.

Najważniejsze zasady tworzenia zaproszeń formalnych

Jeden

Po pierwsze w treści formalnego zaproszenia ślubnego winno znaleźć się wskazanie osób, które zapraszają na uroczystość zaślubin oraz przyjęcie weselne. Dlatego też zwyczajowo umieszcza się dane osób organizujących ślub i wesele na pierwszym miejscu. Konieczne jest tu podanie pełnych imion oraz nazwisk – jeśli więc posiadacie dwoje imion koniecznie użyjcie obu.

Dwa

Druga zasada mówi, iż obok nazwisk i imion konieczne jest używanie zwrotów grzecznościowych. Muszą być to typowe, formalne i oficjalne zwroty typu: mają zaszczyt zaprosić, czy też: z olbrzymią przyjemnością zapraszają. Po tym zwrocie następuje wpisanie imion oraz nazwisk zaproszonych gości. Ważne jest, by podobnie jak w przypadku organizatorów były to imiona pełne, zatem bez skróceń, zdrobnień, czy innych form poufałości. Nazwiska osób zapraszanych winno się odmieniać, zgodnie z panującymi zasadami dotyczącymi odmiany imion i nazwisk. Dopuszcza się dodanie informacji dotyczącej zaproszenia pary wraz z ich dziećmi. Można zrobić to na dwa sposoby – wpisując obok nazwiska zapraszanej pary dopisek: wraz z dziećmi lub też napisać pełne imiona i nazwiska zapraszanych dzieci. Ważne jest, iż dotyczy to tylko par z nieletnimi dziećmi, gdyż te dorosłe powinny otrzymać osobne zaproszenia.

Trzy

Kolejną i istotną informacją jest dodanie informacji o samej uroczystości. Oznacza to zatem, iż powinien znaleźć się tu zapisek wskazujący na cel zaproszenia. Będzie to zatem informacja typu: na uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. W dalszej kolejności zaznaczyć trzeba czas oraz miejsce uroczystości, z podaniem przy dacie dnia tygodnia w jakim odbywa się uroczystość. Najlepiej widzianym rozwiązaniem jest wpisanie daty i godziny słownie. Następnym punktem jest podanie miejsca w którym odbędzie się uroczystość zaślubin oraz dokładnego adresu. Podobnie postępujemy w przypadku zaproszenia na uroczystość weselną.

Cztery

Zaproszenie formalne może zawierać też prośbę o potwierdzenie przybycia na uroczystość weselną. W tym celu zwykle podaje się dane kontaktowe do Państwa Młodych, jakimi może być numer telefonu. Opcjonalnie dodać można dane dotyczące obowiązującego stroju, czy też informacje o noclegu. Nie dopuszcza się z kolei informacji na temat oczekiwań co do prezentów.


 

Komentarze
Paulina Tokarczyk 2018-03-12 16:26
Jeżeli szukacie pięknych zaproszeń ślubnych to polecam te z fiocco.pl ogromny wybór i prześliczne zaproszenia :)
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Dekoracja kościoła Dekoracja Kościoła Usługi ślubne Zawieszki "COLOR" Zawieszki model "COLOR" Sklepik ślubny Nalepki na alkohole Nalepki na alkohole Sklepik ślubny Jaguar XJ na ślub Kraków i okolice Poszukujesz idealnego samochodu do ślubu który nie tylko zwróci uwagę Twoich gości ale również Tobie na długo pozostanie w pamięci? W takim razie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu samochodu Jaguar w wersji XJ w przepięknym czarnym kolorze i niezwykłym wyposażeniu. Usługi ślubne Zawiozę do ślubu Jaguar XF Biały Zadbane eleganckie auto. Zawiozę do ślubu Usługi ślubne Zespół Muzyczny NATURALNI z Wokalistką na Żywo Gramy z zainteresowania - nie chęci zarobku. Wiemy ile kosztuje organizacja wesela - dlatego ta oferta jest najlepsza! Bądź mile zaskoczony mając to samo za połowę ceny! Zapraszamy na próbę, możemy wysłać demo w celu posłuchania nas! Repertuar dopasowujemy indywidualnie według życzeń. Gramy zarówno stare przeboje disco, pop rock jak i nowoczesne utwory. Prowadzimy biesiadę, zabawy, konkursy, zagramy na akordeonie przed Domem Państwa młodych przy tzw. wyprowadzeniu.... Usługi ślubne Cabrio do ślubu, sesji, imprezy Auto do ślubu, sesji, imprezy Usługi ślubne Elegancki kartonik na wino Eleganckie opakowanie na alkohol Sklepik ślubny Długa suknia ślubna/na poprawiny, biała satyna z jedwabiem Długa suknia z niespotykanym wzorem. Sklepik ślubny Kartonik na alkohol Kolorowe kartoniki z okienkiem na wino Sklepik ślubny
Menu