facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Jak stworzyć formalne zaproszenia ślubne

 

Do kogo wysyłamy zaproszenia formalne

Zaproszenia formalne na ślub muszą zostać napisane zgodnie z obowiązującymi normami. Ze względu na owe prawidła przede wszystkim wysyłane są one do osób starszych, czy do osób, które z uwagi na ich pozycję zapraszane są w sposób oficjalny. Z reguły poza starszymi osobami wyślemy, czy wręczymy je osobom z którymi nie znajdujemy się w bardzo zażyłych kontaktach, czy też nie są one członkami najbliższej rodziny.

Najważniejsze zasady tworzenia zaproszeń formalnych

Jeden

Po pierwsze w treści formalnego zaproszenia ślubnego winno znaleźć się wskazanie osób, które zapraszają na uroczystość zaślubin oraz przyjęcie weselne. Dlatego też zwyczajowo umieszcza się dane osób organizujących ślub i wesele na pierwszym miejscu. Konieczne jest tu podanie pełnych imion oraz nazwisk – jeśli więc posiadacie dwoje imion koniecznie użyjcie obu.

Dwa

Druga zasada mówi, iż obok nazwisk i imion konieczne jest używanie zwrotów grzecznościowych. Muszą być to typowe, formalne i oficjalne zwroty typu: mają zaszczyt zaprosić, czy też: z olbrzymią przyjemnością zapraszają. Po tym zwrocie następuje wpisanie imion oraz nazwisk zaproszonych gości. Ważne jest, by podobnie jak w przypadku organizatorów były to imiona pełne, zatem bez skróceń, zdrobnień, czy innych form poufałości. Nazwiska osób zapraszanych winno się odmieniać, zgodnie z panującymi zasadami dotyczącymi odmiany imion i nazwisk. Dopuszcza się dodanie informacji dotyczącej zaproszenia pary wraz z ich dziećmi. Można zrobić to na dwa sposoby – wpisując obok nazwiska zapraszanej pary dopisek: wraz z dziećmi lub też napisać pełne imiona i nazwiska zapraszanych dzieci. Ważne jest, iż dotyczy to tylko par z nieletnimi dziećmi, gdyż te dorosłe powinny otrzymać osobne zaproszenia.

Trzy

Kolejną i istotną informacją jest dodanie informacji o samej uroczystości. Oznacza to zatem, iż powinien znaleźć się tu zapisek wskazujący na cel zaproszenia. Będzie to zatem informacja typu: na uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. W dalszej kolejności zaznaczyć trzeba czas oraz miejsce uroczystości, z podaniem przy dacie dnia tygodnia w jakim odbywa się uroczystość. Najlepiej widzianym rozwiązaniem jest wpisanie daty i godziny słownie. Następnym punktem jest podanie miejsca w którym odbędzie się uroczystość zaślubin oraz dokładnego adresu. Podobnie postępujemy w przypadku zaproszenia na uroczystość weselną.

Cztery

Zaproszenie formalne może zawierać też prośbę o potwierdzenie przybycia na uroczystość weselną. W tym celu zwykle podaje się dane kontaktowe do Państwa Młodych, jakimi może być numer telefonu. Opcjonalnie dodać można dane dotyczące obowiązującego stroju, czy też informacje o noclegu. Nie dopuszcza się z kolei informacji na temat oczekiwań co do prezentów.


 

Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Sebastian-Fotografia - Białystok i cały świat! FOTOGRAFIA ŚLUBNA - piękne plenery, w ciekawych miejscach.... Usługi ślubne PIERWSZY TANIEC Oferuję Parze Młodej naukę PIERWSZEGO TAŃCA WESELNEGO... Usługi ślubne aniołki podziękowania dla gości Witam. Mam do sprzedania aniołki wykonane z gipsu ceramicznego. Aniołki w 6 wariantach, elegancko zapakowane w folię ze wstążeczką w wybranym kolorze (granatowy jasny, zielony, limonkowy, burgund, wiśniowy, krwistoczerwony, fioletowy, biskupi, różowy, pomarańczowy, żółty, biały, miętowy, nude, lazurowy). Polecam... Sklepik ślubny Zespół muzyczny NA ŻYWO - Bolesławiec Jesteśmy bolesławieckim zespołem muzycznym w 5 osobowym składzie. Gramy głównie na imprezach okolicznościowych (wesela, studniówki, zabawy, itp). Gramy głównie na terenie Dolnego Śląska i... Usługi ślubne Sitodruk Zamów butelkę z indywidualnym nadrukiem!... Sklepik ślubny artystyczna fotografia i film Robimy to co kochamy i chcemy oddać Wam tego cząstkę. ... Usługi ślubne Album dla rodziców, chrzestnych, dziadków itp. Podziękowanie rodzicom Sklepik ślubny Smoking + pas + 2 koszule gratis Sprzedam męski smoking firmy New Men.... Komis poślubny Nauka tańca - lekcje tańca dla narzeczonych Profesjonalne przygotowanie pierwszego tańca - zatańczcie jak zawodowcy !!! Usługi ślubne Karykatury na weselu Oferuję rysowanie zabawnych portretów party młodej oraz gości weselnych na żywo podczas imprezy. Jest to wyjątkowa atrakcja dla gości.... Usługi ślubne
Menu