facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Rodzaje obrączek ślubnych

O historii obrączek ślubnych już pisałam, dziś poruszę temat ich rodzajów. Jak wiadomo obrączki nosi się całe życie, dlatego ważny jest ich wybór. Muszą być przede wszystkim wygodne, a także muszą się nam podobać. Obrączki można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z nich jest chociażby materiał, z którego zostały wykonane. Rozróżniamy zatem obrączki:
  1. Złote
  2. Platynowe
  3. Tytanowe
  4. Srebrne
  5. Ze stali szlachetnej
  6. Z kamieniami
Najpopularniejsze były i są oczywiście nadal obrączki złote. Wiąże się to nie tylko z tradycją, ale także faktem, że złoto jest "eleganckie". Wydawać by się mogło, że złoto to złoto, ale nie do końca. Obrączki mogą być wykonane ze złota o różnej barwie - żółtej, białej czy różowej. Do złota dodaje się domieszki innych metali i to od nich zależny jest kolor końcowy. Wpływa to również korzystnie na wytrzymałość gotowego produktu, staje się twardszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne,
a w przypadku obrączek jest to bardzo ważne.
Jeżeli zdecydujecie się na obrączki ze złota, ważne jest, by sprawdzić próbę, w której zostały wykonane. Najczęściej jest to próba 333 czyli 8-karatowe (zawiera 33,3% czystego złota), i 585 czyli 14-karatowe (zawiera 58,5% czystego złota). Ja jednak bardziej zachęcam do kupna obrączek w próbie 585. Nie dajcie się zwieść tym, że im niższa próba tym bardziej wytrzymałe obrączki.
Jest w nich mniej złota i są tańsze, ale ponoć potrafią "zzielenieć", dlatego osobiście polecam te w wyższej próbie.
Obrączki mogą być również wykonane z kilku rodzajów złota. Najczęściej mieszane jest złoto żółte z białym,
ale także żółte z białym i różowym. Niestety, kupno wielobarwnych obrączek niesie za sobą niebezpieczeństwo tego, że każda korekta ich rozmiaru, może przyczynić się do ich nieodwracalnej deformacji. Ceny złotych obrączek wahają się od 350 do nawet kilku tysięcy złotych za parę. Wszystko zależne jest od próby i rodzaju złota, zużytego materiału i ozdób.
Drugie w kolejności są obrączki platynowe. Mają bardzo podobny kolor do srebra, są jednak dużo droższe, a ich zaletą jest duża trwałość i odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, na które niestety narażona jest przeciętna obrączka. Platyna jest bardzo droga, dlatego za komplet obrączek z niej wykonanych zapłacicie od 2000 do 20000 złotych. Wszystko zależy od ilości zużytego materiału i ozdób.
Alternatywą są dla nich obrączki tytanowe, które są trwałe, a tanie. Są odporne na uszkodzenia i ścieranie, a w dodatku wspaniale sprawdzają się w przypadku alergików. Śmiało mogą je oni nosić, gdyż rzadko wywołują reakcje uczuleniowe.
Za komplet tytanowych obrączek zapłacicie od 200 - 2000 złotych.
Kolejnym rozwiązaniem są obrączki ze srebra. Nie są drogie, kupicie już od 60 do 300 złotych. Są również obrączki srebrne,
ale pozłacane. Ale jednak to nie złoto…
Powszechne ostatnio stały się też obrączki ze stali, ale myślę, że nie są odpowiednie na ślub. Kosztują dosłownie parę złotych,
ale czy warto? Czy wymieniać się z ukochaną osobą takimi obrączkami? Cóż każdy ma swoje zdanie, ale dla mnie jest to niedopuszczalne. Może jeszcze najlepiej zrobić sobie obrączki samemu z drutu? :D
Ostatnim typem obrączek są obrączki z kamieniami szlachetnymi (np. diament) lub syntetycznymi (cyrkonia).
Głównie kamienienie dodawane są w damskich modelach. Muszą być jednak dobrze dopasowane pod względem rozmiaru, ponieważ ciężko je zwęzić czy poszerzyć. Istnieje ryzyko, że kamień po prostu wypadnie.
Kupując obrączki, musicie zwrócić uwagę na ich szerokość oraz profil. Ma to bardzo duże znaczenie nie tylko estetyczne,
ale również decyduje o wygodzie ich noszenia. Szerokość obrączki dopasowuje się głównie do gustu i do wielkości jej dłoni.
Osoby o drobnych dłoniach powinny unikać szerokich obrączek. Zaważyłam już niejednokrotnie, że pary wybierają różne szerokości. Mężczyźni z racji tego, że mają większe dłonie, mogą pozwolić sobie na szersze obrączki, a kobiety wybierają raczej węższe. Ja jednak twierdzę, że małżeństwo powinno mieć obrączki tej samej szerokości i o tym samym wyglądzie. Zdecydowanie polecam szerokość od 4 do (góra) 6 mm.
Co do wzorów i kształtów obrączek ślubnych to jest taka różnorodność, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wspominając o tym, nie mogę przemilczeć tematu graweru. Zazwyczaj obrączkę graweruje się wewnątrz - jest to data ślubu, imiona małżonków czy wyznania miłości, ale grawer zewnętrzny również staje się powszechny. Pamiętajcie tylko, że z czasem będzie on się ścierał, a to efektownie nie wygląda.
Jakie zatem wybierzecie obrączki? Komentujcie i wyrażajcie swoją opinię.
Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
zespół muzyczny Tenor Zespół muzyczny Tenor . Zajmujemy się muzyczną oprawą: wesel, poprawin , balów, imprez firmowych, festynów,... Usługi ślubne Jaguar XJ na ślub Kraków i okolice Poszukujesz idealnego samochodu do ślubu który nie tylko zwróci uwagę Twoich gości ale również Tobie na długo pozostanie w pamięci? W takim razie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu samochodu Jaguar w wersji XJ w przepięknym czarnym kolorze i niezwykłym wyposażeniu. Usługi ślubne Zawieszka na alkohol Peony Burgunde Eleganckie, piękne, ręcznie robione zawieszki. Wykonane przy użyciu najlepszych materiałów z najwyższą starannością, aby oddać ważność wydarzenia jakim jest Państwa Ślub.Stylowa czcionka podkreśla charakter uroczystości.... Sklepik ślubny Zawieszka na alkohol Galaxy Eleganckie, piękne, ręcznie robione zawieszki. Wykonane przy użyciu najlepszych materiałów z najwyższą starannością, aby oddać ważność wydarzenia jakim jest Państwa Ślub.Stylowa czcionka podkreśla charakter uroczystości.... Sklepik ślubny Fotografia i filmowanie uroczystości ślubnych Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu i dla tego powinien być wyjątkowy.... Usługi ślubne DJ- Wodzirej na wesele i inne imprezy Dj Mariachi : Muzyk wokalista,aktor, wodzirej konferansjer.... Usługi ślubne Zawieszka na alkohol Galaxy Brocade Eleganckie, piękne, ręcznie robione zawieszki. Wykonane przy użyciu najlepszych materiałów z najwyższą starannością, aby oddać ważność wydarzenia jakim jest Państwa Ślub.Stylowa czcionka podkreśla charakter uroczystości.... Sklepik ślubny Zawieszka na alkohol Rustic Heart Eleganckie, piękne, ręcznie robione zawieszki. Wykonane przy użyciu najlepszych materiałów z najwyższą starannością, aby oddać ważność wydarzenia jakim jest Państwa Ślub.Stylowa czcionka podkreśla charakter uroczystości.... Sklepik ślubny Zawieszka na alkohol Majestic Eleganckie, piękne, ręcznie robione zawieszki. Wykonane przy użyciu najlepszych materiałów z najwyższą starannością, aby oddać ważność wydarzenia jakim jest Państwa Ślub.Stylowa czcionka podkreśla charakter uroczystości.... Sklepik ślubny METROPOLIS GROUP - najlepszy zespół na Twoje wesele - kilkanaście lat razem na scenie!!! Metropolis Group to przede wszystkim profesjonalna i kompleksowa oprawa muzyczna wszelkiego rodzaju imprez, wykonana zawsze na najwyższym poziomie.... Usługi ślubne
Menu