facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Tort weselny. Jaki i ile?

To chyba jeden z cięższych tematów dotyczących wesela. Jaki wybrać tort i ile musi go być?
Wiadomo, chcemy, żeby każdy z naszych gości dostał porządny kawałek tortu (to nie plasterek szynki), musi być go widać
na talerzu. Kiedyś torty weselne były jednakowe, a przynajmniej bardzo podobne, dziś - mamy różne rodzaje do wyboru.
 
1. Tort angielski to tort złożony z co najmniej dwóch, nałożonych na siebie „pięter”. Taki tort może mieć różne kształty - może być okrągły, kwadratowy, a także wielokątny. Wszystko zależy od fantazji młodej pary. Może także mieć każde "piętro" w innym smaku, ale raczej proponuję ten smak dla wszystkich. Trzeba pamiętać także, że warstwy tortu nie mogą być zbyt delikatne,
żeby tort się nie zapadł.

2.Tort na stelażu to tort, który składa się z kilku osobnych tortów, które ustawione są na stelażu wykonanym z metalu platerowanego srebrem bądź mosiądzem. Zdarza się, że wchodzące w jego skład talerze wykonane są ze szkła. Stelaż taki może przyjmować różne kształty - w zależności od tego co preferują Państwo Młodzi. Oczywiście jest on wynajmowany od cukierni,
w której zamawiamy tort, więc po weselu trzeba go zwrócić.

3. Tort amerykański to duży, prostokątny tort. Na jego wierzchu - najczęściej w prawym, tylnym rogu może być (ale wcale nie musi) dużo mniejszy tort w kształcie najczęściej serca, ale też koła czy kwadratu.

4. Tort muffinkowy to tort robiący wielką furorę. Muffiny (babeczki) układa się na stelażu, wygląda to jak babeczkowa piramida, na której szczycie układa się mały tort, który zgodnie z tradycją Młoda Para może pokroić.
 
Zapewne każdy rodzaj tortu jest podziwiany, zwłaszcza, że często torty wyglądają jak dzieła sztuki. Każdy ma w sobie coś niezwykłego. Ja jednak jestem zachwycona tortem z muffinek. Nie dość, że wygląda uroczo to jeszcze ma wiele zalet. Takiego tortu nie trzeba kroić, a co za tym idzie każdy dostanie taki sam "kawałek", więc nikt nie powinien kręcić nosem.
Wiadomo, że pewnie nie trafi on w gusta wszystkich zaproszonych gości, ale warto spróbować ;)
Pewnie interesują Was też ceny? Ceny jak i same torty również są bardzo zróżnicowane. Cena kilograma tortu to ok. 45 do nawet 100 zł (wszystko zależy od tego jaki ma być), doliczyć trzeba także ozdobienie tortu. Jeżeli chodzi o tort muffinkowy to koszt jednej muffinki waha się od 6 do 12 złotych wzwyż. A jakie Wy będziecie mieć torty na weselu? Pochwalcie się w komentarzach :)

 
Komentarze
Dodaj komentarz
Menu