facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Co wypada, a czego nie wypada robić

Wiele naczytałam się na różnych forach o niewłaściwym zachowaniu nie tylko gości weselnych, ale także Państwa Młodych. Postanowiłam więc napisać kilka słów o tym co wypada, a czego nie wypada robić.

Może zacznę od Państwa Młodych.

1.      Zaproszenia wręczajcie osobiście. Wysłać można tym, którzy mieszkają daleko. To nie tylko kwestia kultury, ale także podejścia do gości weselnych. Zróbcie to możliwie jak najszybciej, żeby goście zdążyli się przygotować.
Dla nich to też wydatek.

2.      Jeżeli zapraszacie członka rodziny z osobą towarzyszącą, a znacie tę osobę (lub są w długoletnim związku bądź zaręczeni), warto wymienić towarzysza z imienia i nazwiska w zaproszeniu. Co z tego, że nie są małżeństwem? Pamiętajcie, że osoba taka będzie wiedziała, że zależy Wam na jej obecności. Jeżeli napiszecie
"z osobą towarzyszącą" to może poczuć się niechciana na Waszym weselu, bo przecież osobą towarzyszącą może być każdy.

3.      Usadźcie gości tak by czuli się komfortowo w swoim towarzystwie.

4.      Nie krytykujcie swoich gości.

5.      Pamiętajcie, że to Wasz dzień i macie się świetnie bawić.

 

Teraz goście...

1.      Odpowiedzcie na zaproszenie możliwie jak najszybciej.

2.      Pamiętajcie, że to nie Wy lecz oni są numerem jeden i to oni mają błyszczeć.

3.      Ubierzcie się właściwie. Niedopuszczalne jest, żeby któraś z zaproszonych kobiet miała na sobie sukienkę, w kolorze zarezerwowanym dla Panny Młodej (biały, ecru, beżowy, kość słoniowa itp.). Panów obowiązuje garnitur.

4.      Uszanujcie prośby Młodej Pary (jeżeli chcą kupony lotto zamiast kwiatów, dajcie im je).

5.      Nie krytykujcie wszystkiego dookoła (zimny kotlet, zła orkiestra) - cieszcie się razem z nimi :)

6.      Bawcie się i weselcie, ale pamiętajcie o kulturalnym zachowaniu.
 

I najważniejsze :)
Czego pod żadnym pozorem nie dawać Młodej Parze w prezencie:

-      zabawek dla przyszłych potomków (nie wypada!!!)

-      zwierząt (to obowiązek i wydatek, a ponadto mogą być uczuleni na sierść zwierząt)

-      dzieł sztuki (chyba, że sami zasugerują)

-      biletów podróży z określonym terminem wylotu

-      erotycznych gadżetów

Komentarze
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Ostatnie ogłoszenia
Re VIOLIN - Oprawa muzyczna ślubów: skrzypce / skrzypce ze śpiewem Oferuję oprawę muzyczną ślubów (na życzenie także ze śpiewem), do akompaniamentu organisty w kościele lub z własnym akompaniamentem na ceremonie niekościelne. Dodatkowe usługi to akompaniament podczas składania życzeń młodej parze, np. pod kościołem, w ogrodzie po ślubie itp., a także muzyka skrzypcowa do uroczystego weselnego obiadu (przeboje światowe, smooth jazz, delikatne ballady, lekkie utwory klasyczne). Sklepik ślubny 99,8% czystego cyjanku potasu w proszku i pigułki na sprzedaż Produkujemy i dystrybuujemy cyjanek potasu, który jest bezbarwnym krystalicznym związkiem. Nasz cyjanek potasu jest znany sprzedawcom biżuterii ze względu na jego ekstremalne i wyjątkowe właściwości złocenia chemicznego i polerowania wysokiej jakości.... Sklepik ślubny Stroik Gałązka Grzebyk Ozdoba do włosów Ślub Komunia Bal Sesja Stroik Gałązka Grzebyk Białe Kwiatki i Perełki Złote i Białe. Ozdoba do włosów Ślub Komunia Bal Sesja... Sklepik ślubny POLAROID FUJI INSTAX wypożyczenie, wynajem, wesele / wieczór panieński Chcesz mieć wspaniałą pamiątkę w postaci zdjęć z ważnego wydarzenia, możesz je mieć natychmiast!... Usługi ślubne Fotografia ślubna - Sposati Twoja miłość na moich zdjęciach. Wspomnienia na lata. Usługi ślubne Podświetlany napis LOVE Napis LOVE w wersji retro ze stylowymi żarówkami sprawi,że Wasz wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Usługi ślubne Podświetlany napis LOVE Napis LOVE w wersji retro ze stylowymi żarówkami sprawi,że Wasz wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy Usługi ślubne Stroik Gałązka Grzebyk Różowe Kwiatki i Perełki Ozdoba do włosów Ślub Komunia Bal Sesja Stroik Gałązka Grzebyk Różowe Kwiatki i Perełki Ozdoba do włosów Ślub Komunia Bal Sesja Sklepik ślubny Kokarda z organzy - jasnoróżowa Kokarda - jasnoróżowa Sklepik ślubny Kokarda z aplikacją - biała Kokarda z aplikacją Sklepik ślubny
Menu