facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Jak stworzyć formalne zaproszenia ślubne

 

Do kogo wysyłamy zaproszenia formalne

Zaproszenia formalne na ślub muszą zostać napisane zgodnie z obowiązującymi normami. Ze względu na owe prawidła przede wszystkim wysyłane są one do osób starszych, czy do osób, które z uwagi na ich pozycję zapraszane są w sposób oficjalny. Z reguły poza starszymi osobami wyślemy, czy wręczymy je osobom z którymi nie znajdujemy się w bardzo zażyłych kontaktach, czy też nie są one członkami najbliższej rodziny.

Najważniejsze zasady tworzenia zaproszeń formalnych

Jeden

Po pierwsze w treści formalnego zaproszenia ślubnego winno znaleźć się wskazanie osób, które zapraszają na uroczystość zaślubin oraz przyjęcie weselne. Dlatego też zwyczajowo umieszcza się dane osób organizujących ślub i wesele na pierwszym miejscu. Konieczne jest tu podanie pełnych imion oraz nazwisk – jeśli więc posiadacie dwoje imion koniecznie użyjcie obu.

Dwa

Druga zasada mówi, iż obok nazwisk i imion konieczne jest używanie zwrotów grzecznościowych. Muszą być to typowe, formalne i oficjalne zwroty typu: mają zaszczyt zaprosić, czy też: z olbrzymią przyjemnością zapraszają. Po tym zwrocie następuje wpisanie imion oraz nazwisk zaproszonych gości. Ważne jest, by podobnie jak w przypadku organizatorów były to imiona pełne, zatem bez skróceń, zdrobnień, czy innych form poufałości. Nazwiska osób zapraszanych winno się odmieniać, zgodnie z panującymi zasadami dotyczącymi odmiany imion i nazwisk. Dopuszcza się dodanie informacji dotyczącej zaproszenia pary wraz z ich dziećmi. Można zrobić to na dwa sposoby – wpisując obok nazwiska zapraszanej pary dopisek: wraz z dziećmi lub też napisać pełne imiona i nazwiska zapraszanych dzieci. Ważne jest, iż dotyczy to tylko par z nieletnimi dziećmi, gdyż te dorosłe powinny otrzymać osobne zaproszenia.

Trzy

Kolejną i istotną informacją jest dodanie informacji o samej uroczystości. Oznacza to zatem, iż powinien znaleźć się tu zapisek wskazujący na cel zaproszenia. Będzie to zatem informacja typu: na uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. W dalszej kolejności zaznaczyć trzeba czas oraz miejsce uroczystości, z podaniem przy dacie dnia tygodnia w jakim odbywa się uroczystość. Najlepiej widzianym rozwiązaniem jest wpisanie daty i godziny słownie. Następnym punktem jest podanie miejsca w którym odbędzie się uroczystość zaślubin oraz dokładnego adresu. Podobnie postępujemy w przypadku zaproszenia na uroczystość weselną.

Cztery

Zaproszenie formalne może zawierać też prośbę o potwierdzenie przybycia na uroczystość weselną. W tym celu zwykle podaje się dane kontaktowe do Państwa Młodych, jakimi może być numer telefonu. Opcjonalnie dodać można dane dotyczące obowiązującego stroju, czy też informacje o noclegu. Nie dopuszcza się z kolei informacji na temat oczekiwań co do prezentów.


 

Komentarze
Paulina Tokarczyk 2018-03-12 16:26
Jeżeli szukacie pięknych zaproszeń ślubnych to polecam te z fiocco.pl ogromny wybór i prześliczne zaproszenia :)
Dodaj komentarz
Załóż darmowe konto i poznaj wszystkie funkcje portalu
ZAREJESTRUJ SIĘ
Menu