facebook widget

Przejrzyj oferty poszczególnych kategorii

Koronawirus - ruszą wesela

Co z weselami i branżą ślubna?
 

W czwartek 16 kwietnia br. na konferencji prasowej rząd zaprezentował kolejne etapy dotyczące zmniejszania obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrożnie podchodzi do tego tematu i niestety nie podaje konkretnych terminów. Wesela i inne podobne temu typu imprezy będą możliwe dopiero w kolejnych etapach zmniejszania obostrzeń.
 

Zwolnienie obostrzeń przewidywane jest na cztery etapy z czego pierwszy wchodzi w życie od 20 kwietnia br. Terminy kolejnych etapów w których znoszone będą obostrzenia nie zostały określone w czasie.

Decyzja o przechodzeniu do kolejnych etapów zależy od analizy przyrostu zachorowań, wydajności służby zdrowia,
a także realizacji wytycznych sanitarnych.

 

Kiedy ruszą wesela?

Niestety organizacja wesel jest przewidziana dopiero po etapie IV, a w związku z tym może to potrwać jeszcze kilka tygodni czy miesięcy.

Minister zdrowia powiedział na konferencji, że z wirusem musimy nauczyć się żyć przez najbliższy rok, jeśli nie dwa lata. Nadal musimy utrzymywać dystans odległości pomiędzy ludźmi, dezynfekować ręce, chronić osoby słabsze i starsze oraz jak najczęściej pracować zdalnie.

Fotografowie, zespoły muzyczne, restauracje czy inni usługodawcy muszą uzbroić się w gigantyczną cierpliwość i znaleźć alternatywne źródła dochodu, jeżeli ich usługa jest jedynym źródłem utrzymania.
 

Branża ślubna w kryzysie

Rynek branży ślubnej w Polsce to prawie 10 mld zł rocznie, które wpływa do budżetu.

Kryzys wywołany przez koronawirusa niestety uderza również w branżę ślubną, a specjaliści uważają, że jeżeli podwykonawcom uda się przetrwać ten trudny okres to na pewno wzrosną ceny w przyszłym roku.

Część wesel będzie przełożona, a jeszcze inne będą musiały odbyć się w innym składzie podwykonawców.
Przewidywania mniej optymistyczne zapowiadają również upadek działalności niektórych podwykonawców. Najczęściej brane pod uwagę są zespoły, restauracje czy fotografowie ślubni.
O ile ci ostatni mogą się przebranżowić to niestety restauracje już nie mają tak dobrze.

 

Jak przetrwać okres obostrzeń?

  • Dobrym i chyba najlepszym rozwiązaniem w tym trudnym okresie jest przede wszystkim rozmowa z naszymi klientami. Jeżeli wesele, które miało odbyć się w terminie gdzie odbywa się kwarantanna (ale nie tylko), a zostało przełożone to poproście o większą zaliczkę/zadatek - pomoże to Wam przetrwać i posiadać środki na życie.

  • Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest to by jednoczyć siły. Jest dużo różnych grup w mediach społecznościowych, gdzie można podzielić się własnymi spostrzeżeniami, a także podjąć współpracę z innymi osobami, które mogą nam pomóc przetrwać.

  • Reklamujcie się. Jest wiele stron www gdzie można zamieścić własne oferty. Można zrobić to zupełnie za darmo lub wybierając opcje promowane. Wystarczy kilka minut by zamieścić ofertę. Teraz gdy wiele osób siedzi
    w domach i przegląda różne portale ślubne czy strony z ogłoszeniami, szukający może trafić na ofertę i stać się Twoim klientem. Taką ofertę możesz zamieścić na stronie: https://www.slubnascena.pl

 

Promocja dla podwykonawców i Narzeczonych

Ślubna Scena wspierając podwykonawców, a także wszystkie zaręczone pary na okres trwania pandemii koronawirusa sprzedaje bez kosztów wysyłki i w promocyjnej cenie popularny organizer ślubny, który ułatwia organizację uroczystości ślubno-weselnej.
Jesteś przed ślubem a chcesz nabyć w promocyjnej cenie (15zł) organizer ślubny - napisz do nas!
Link do oferty:
https://www.slubnascena.pl/sklepik-slubny/pozostale,1039.html

 

Jesteś podwykonawcą ślubnym?

Możesz swoją ofertę zamieścić na stronie portalu Ślubna Scena zupełnie za darmo lub wybierając jedną z tanich form promocyjnych w postaci srebrnej lub złotej ramki.

 

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo wytrwałości w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Ślubna Scena

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj komentarz
Menu